107,6 FM

Archidiecezja. Msza Krzyżma w czasie pandemii

Msza św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich będzie celebrowana w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 10 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Tegoroczna Msza Krzyżma zostanie odprawiona w ramach dni formacyjnych dziekanów. Przewodniczyć jej będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przy udziale biskupów pomocniczych oraz prezbiterów posługujących w kurii i innych instytucjach archidiecezjalnych.

"W tym roku nie było nam dane spotkać się we wspólnocie Prezbiterium naszej archidiecezji w Wielki Czwartek. Z powodu pandemii i obowiązujących zarządzeń sanitarnych musieliśmy odwołać Mszę Krzyżma. Początkowo planowaliśmy, aby odbyła się ona w ramach corocznej pielgrzymki duchowieństwa na początku nowego roku szkolnego. Niemniej jednak, uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym województwie, rozsądna i odpowiedzialna wydaje się rezygnacja z tego zamierzenia" - napisał do duchownych abp Skworc.

Kapłani, diakoni i alumni seminarium duchownego zostali zaproszeni do duchowej łączności i uczestnictwa w liturgii poprzez transmisję internetową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama