107,6 FM

Maraton w Nowym Jorku odbędzie się w rywalizacji wirtualnej

Prestiżowy maraton w Nowym Jorku, zaplanowany na 1 listopada, który z powodu pandemii koronawirusa został w czerwcu odwołany, jednak się odbędzie, ale w innej formule. Biegacze i paraolimpijczycy będą rywalizowali wirtualnie.

Osoby, które zechcą wziąć udział w takiej rywalizacji, a wcześniej zarejestrowały się, mają pobiec w swoich lokalizacjach między 17 października i 1 listopada - poinformował portal runnersworld.com. Na podstawie wyników przesłanych organizatorom ustalona zostanie kolejność.

Wirtualne zawody zostaną także zorganizowane dla paralekkoatletów. Już teraz wiadomo, że wystartują w nich Amerykanie: 17-krotna medalistka igrzysk paraolimpijskich oraz pięciokrotna triumfatorka nowojorskiej imprezy Tatyana McFadden i Daniel Romanchuk, który wygrał w ubiegłym roku jako 21-latek i stał się najmłodszym triumfatorem w Nowym Jorku wśród zawodników na wózkach. Obydwoje mają już kwalifikacje do paraolimpiady w Tokio 2021.

Tegorocznej, niecodziennej rywalizacji będzie towarzyszyć 30 innych wirtualnych wydarzeń na przełomie października i listopada.

W tym roku miała się odbyć na ulicach Nowego Jorku 50. edycja tego kultowego maratonu.

W 2019 r. w nowojorskim maratonie startowało 53 640 zawodników. Ci, którzy zapisali się na tegoroczną edycję, otrzymają zwrot opłaty startowej lub będą mieć gwarantowany udział w 2021, 2022 lub 2023 roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama