107,6 FM

23.08.2020 | Salezjanie na misjach

Argentyna, Peru, Zambia, Japonia. W tych, ale i wielu innych miejscach na świecie od lat na misjach pracują księża salezjanie. Opowiada o tym w magazynie misyjnym ks. Tomasz Łukaszuk, wicedyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Mówimy też o kampanii COVID-19 - POMOC. Nie zostawmy ich samotnie.

Salezjanie pracują na wszystkich kontynentach świata   Salezjanie pracują na wszystkich kontynentach świata

Ks. Tomasz Łukaszuk z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego opowiada o misjach salezjańskich. Na początku jednak słów parę o działaniu samego Ośrodka. Salezjanie pracują w 123 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Polskich księży misjonarzy jest około stu, sióstr salezjanek - ok. 40.

Księża salezjanie pomagają potrzebującym   Księża salezjanie pomagają potrzebującym

Pandemia koronawirusa rozszerzyła się na cały świat. Dotarła na wszystkie kontynenty, do wszystkich krajów. Księża salezjanie zareagowali na potrzebę wsparcia krajów misyjnych i stworzyli kampanię COVID-19. POMOC.

COVID-19 - POMOC - to kampania, która pomaga walczyć z koronawirusem   COVID-19 - POMOC - to kampania, która pomaga walczyć z koronawirusem

 To oni często są na froncie w walce z koronawirusem. Mowa o misjonarzach. Dziś o konkretnych historiach księży salezjanów z krajów misyjnych opowiada ks. Tomasz Łukaszuk z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Warunki sanitarne na misjach są bardzo złe   Warunki sanitarne na misjach są bardzo złe

Jak można pomóc krajom misyjnym? - Nie trzeba wiele, wystarczy modlitwa - zapewnia ks. Tomasz.

Kraje misyjne potrzebują pomocy w walce z COVID-19   Kraje misyjne potrzebują pomocy w walce z COVID-19
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy