107,6 FM

Abp Skworc prosi o podjęcie stosownych procedur

Według komunikatu rzecznika metropolity katowickiego, stosowne pismo zostało przekazane na spotkaniu KEP na Jasnej Górze.

Publikujemy treść komunikatu:

W dniu dzisiejszym tj. 27.08.2020 r. na Jasnej Górze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zwrócił się z pisemną prośbą do abp. Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego o podjęcie procedur ustanowionych w  motu proprio „Vos estis lux mundi” papieża Franciszka w celu wyjaśnienia sprawy księdza Stanisława P.

Kopie pisma otrzymali Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz biskup tarnowski Andrzej Jeż. O fakcie został poinformowany także delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak.

Ks. Tomasz Wojtal
Rzecznik Arcybiskupa Katowickieg
o

Zgodnie z motu proprio "Vos estis lux mundi" papieża Franciszka w przypadku oskarżeń pod adresem biskupów o niedopełnienie obowiązków w związku z oskarżeniami o nadużycia seksualne popełnione przez duchownych, organem kompetentnym jest Kongregacja Biskupów.

"(...) ostateczna ocena sprawy należy do wyłącznych kompetencji Stolicy Apostolskiej" - napisał na Twitterze ks. Piotr Studnicki, kierownik biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy