107,6 FM

Wojciech Kuśpik: Europejski Kongres Gospodarczy będzie namiastką normalności

Europejski Kongres Gospodarczy będzie namiastką normalności - takie przekonanie wyraził na antenie Radia eM Wojciech Kuśpik, organizator kongresu, który dziś (2.09) rozpoczyna się w Katowicach.

Wojciech Kuśpik: Europejski Kongres Gospodarczy będzie namiastką normalności (2.09.2020)
Radio eM

Jak wyjaśnił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, która organizuje kongres, będzie się on odbywał hybrydowo – część prelegentów będzie uczestniczyć zdalnie, a część osobiście przybędzie do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Nie można bowiem unikać osobistych spotkań, jeśli mamy wracać do normalności – tłumaczył gość „Rozmowy poranka”. Dodał, że dla organizatorów bezpieczeństwo gości jest kluczowe, dlatego skrupulatnie przestrzegane będą na kongresie wszystkie obostrzenia, wprowadzono też limit liczby osób przebywających na terenie kongresu.

Kongres nie będzie się skupiał tylko na obecnej sytuacji gospodarki, w okresie pandemii, bo – jak podkreślił Wojciech Kuśpik – na kongresach mowa jest zawsze nie tylko o tym, co jest teraz aktualne, ale o tym, co będzie trendem w kolejnych latach.

– W gospodarce wszystko trzeba teraz poukładać na nowo – zaznaczył gość Radia eM – bo branże, które były dochodowe, teraz przeżywają kryzys, z kolei rozwijają się te, które były niszowe. Dlatego zwrócił uwagę na te debaty kongresowe, które będą dotyczyć nowych technologii i cyfryzacji.

Wojciech Kuśpik wyraził też nadzieję, że na Europejskim Kongresie Gospodarczym dojdzie do największej w ostatnim czasie debaty o zielonej transformacji, która czeka Europę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy