107,6 FM

Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach bez koronawirusa

Po odbyciu kwarantanny i uzyskaniu negatywnych wyników testów kapłani powrócili do pełnienia zadań duszpasterskich.

W związku z różnymi wiadomościami pojawiającymi się w przekazie medialnym dotyczącymi koronawirusa w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jego biuro prasowe wydało oświadczenie.

Publikujemy jego pełną treść:

"1. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia należą dwa obiekty sakralne: Kaplica Klasztorna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Bazylika Bożego Miłosierdzia.

2. Duszpasterze posługujący w Bazylice Bożego Miłosierdzia, którzy mogliby mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną (o czym informowaliśmy w ogłoszeniach w niedzielę 30 sierpnia) po odbyciu kwarantanny i uzyskaniu testów negatywnych powrócili do pełnienia zadań duszpasterskich. Dziękujemy kapłanom z dekanatu i zgromadzeń zakonnych, którzy wsparli nas w minionym tygodniu, co umożliwiło zachowanie ciągłości posługi sakramentalnej w naszej bazylice, mimo nieobecności miejscowych duszpasterzy.

3. Bazylika Bożego Miłosierdzia funkcjonuje normalnie - odprawiane są Msze święte i odbywa się spowiedź. Od wielu miesięcy na początku każdej Mszy świętej i bezpośrednio przed Komunią świętą przypominamy obowiązujące w czasie pandemii normy sanitarne i prosimy o ich przestrzeganie. Kapłani przed rozdawaniem Komunii świętej dokonują dezynfekcji dłoni. Przy każdym wejściu do bazyliki oraz przy każdym konfesjonale znajduje się płyn i zestaw do dezynfekcji. Bazylika i Kaplica Wieczystej Adoracji są na bieżąco dezynfekowane. W trosce o bezpieczeństwo wiernych została również przeprowadzona specjalistyczna dezynfekcja bazyliki.

W obecnej sytuacji jesteśmy także w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

4. Jak podano w komunikacie zamieszczonym na stronie www.faustyna.pl: Z powodu zachorowań na koronawirusa siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach objęte są kwarantanną. Kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. Posługują w niej kapłani niezwiązani z bazyliką i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana.

5. W związku z kwarantanną w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codzienna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia transmitowana przez TVP 3 w paśmie ogólnopolskim jest aktualnie prowadzona z Bazyliki Bożego Miłosierdzia, a nie jak zazwyczaj z kaplicy klasztornej".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama