107,6 FM

Są plecaki dla 1200 dzieci z archidiecezji katowickiej

1200 plecaków szkolnych trafiło do dzieci z terenu archidiecezji katowickiej w ramach akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów".

Akcja "Tornister pełen uśmiechów" właśnie dobiega końca. 1200 plecaków szkolnych dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin z terenu archidiecezji katowickiej przygotowała Caritas. „Wsad”, czyli ekwipunek szkolny do tych plecaków – piórniki, kredki, zeszyty – zapewniły parafie, ośrodki, szkoły i stowarzyszenia.

W tym roku w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” Caritas Polska przygotowała także komputery, które mają pomóc dzieciom w nauce zdalnej. Trafiły one nie bezpośrednio do domów dzieci, ale do świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych, prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Są plecaki dla 1200 dzieci z archidiecezji katowickiej   Dzieci będą mogły też skorzystać z komputerów. Caritas Archidiecezji Katowickiej

Sześć laptopów trafiło do świetlic Ośrodka św. Elżbieta w Rudzie Śląskiej, dwa do Ośrodka św. Faustyna w Tychach oraz pięć do Ośrodka św. Jacka w Katowicach. Z tych świetlic korzysta w sumie ponad 300 podopiecznych.

Są plecaki dla 1200 dzieci z archidiecezji katowickiej   Laptopy są przeznaczone dla świetlic, prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Caritas Archidiecezji Katowickiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama