107,6 FM

Biskup Adrian Galbas SAC o tym, czym jest naprawdę wspólnota

Siódmy odcinek rekolekcji wakacyjnych: A Wy – za kogo mnie uważacie? WSPÓLNOTA.

Wspólnota to nie jest tylko jakieś stowarzyszenie, jakaś grupa zainteresowań. Wspólnota to znaczy, że ja to ty, a ty to ja. Jesteśmy dla siebie jakoś bardzo ważni i powiązani wieloma więzami, tym podstawowym, który nas gromadzi w tę wspólnotę jest oczywiście chrzest - zwraca uwagę bp Adrian Galbas SAC w kolejnym odcinku z serii "A Wy – za kogo mnie uważacie?".

Co my możemy zrobić dla wspólnoty? I przyczynić się do zawężenia relacji we wspólnocie?

- Pierwsze, to samemu być wewnątrz Kościoła. Właśnie nie stać na wycieraczce - odpowiada biskup - Pozbyć się takiego myślenia o Kościele, jako jakichś tam „onych”. To, co mówił Wincenty Pallotti. Kiedy on to mówił? Dwa wieki temu. Że najwspanialsze słowo w Kościele to jest słowo: Razem - podkreśla.

"Ja stoję z tej strony ołtarza, ty stoisz z tamtej, ale wszyscy jesteśmy jedną wspólnotą, dlatego, że wszyscy mamy sakrament chrztu świętego, wszyscy mamy wiarę w Chrystusa. Więc to jest pierwsze pytanie: Jaka jest moja relacja do Kościoła? Gdzie ja jestem? Na wycieraczce, w środku, poza, obok?"

A Wy – za kogo mnie uważacie? – WSPÓLNOTA [7]
Pallotti TV | www.pallotti.tv

***

„A Wy – za kogo mnie uważacie?” – to nawiązanie do pytania Jezusa, które postawił swoim uczniom. Przez 7 odcinków będziemy próbowali nie tylko zadać sobie pytania, ale znaleźć na nie właściwą odpowiedź.

Zobacz poprzednie odcinki rekolekcji wakacyjnych z biskupem Adrianem Galbasem SAC:

1. A Wy – za kogo mnie uważacie? – ŚWIADOMOŚĆ

2. A Wy – za kogo mnie uważacie? – DROGA

3. A Wy, za kogo mnie uważacie? – WOLNOŚĆ

4. A Wy, za kogo mnie uważacie? - DECYZJA

5. A Wy – za kogo mnie uważacie? - PEWNOŚĆ

6. A Wy - za kogo mnie uważacie? - KRYZYS

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama