107,6 FM

XV pielgrzymka biegowa spod pomnika na KWK „Wujek” do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Katowice-Warszawa, 13-14 września

XV pielgrzymka biegowa spod Pomnika Poległych Górników KWK „Wujek” do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie rozpocznie się 13 września 2020 r. o godz. 7.30 Mszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie. Następnie pod pomnikiem św. Jana Pawła II zostaną złożone kwiaty. O godz. 8.45 nastąpi przemarsz pod Pomnik Poległych Górników KWK „Wujek”. O godz. 9.00 odbędą się uroczystości pod pomnikiem wraz z wyruszeniem grupy biegaczy.

Pielgrzymi pobiegną z Katowic przez Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Myszków, Żarki, Lelów, Koniecpol, Włoszczową, Końskie, Drzewica, Odrzywół, Nowe Miasto nad Pilicą, Grójec - aż do Warszawy, gdzie zjawią się 14 września około godz. 17.00. O 18.00 wezmą udział we Mszy Św. w sanktuarium w Św. Stanisława Kostki w Warszawie.

W tym roku organizatorami pielgrzymki są: Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK „Wujek” w Katowicach Poległych 16 grudnia 1981 Roku, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach, NSZZ „Solidarność” i Stowarzyszenie „Moja Gmina Nasz Powiat” z Knurowa. Sponsorem głównym wydarzenia jest Polska Grupa Górnicza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama