107,6 FM

Sosnowiec. Apel o przywrócenie stacjonarnych wizyt lekarskich

Władze Sosnowca apelują do ministra zdrowia o przywrócenie stacjonarnych wizyt lekarskich. W związku z pandemią COVID-19 bezpośredni dostęp do specjalistów jest utrudniony.

80 do 20. Taki jest stosunek liczby teleporad lekarskich do tradycyjnych wizyt w przychodni. To dane z sosnowieckich poradni. Ale w innych miastach regionu jest podobnie. Jak wyjaśnia Małgorzata Doros ze śląskiego oddziału NFZ, od marca do początku września pacjenci skarżyli się na ten problem już 114 razy:

Narodowy Fundusz Zdrowia już wznowił kontrole w placówkach, bo - jak mówią sami pacjenci - przez telefon nie da się postawić dobrej diagnozy:

W sprawę zaangażowały się władze Sosnowca - zwróciły się z listownym z apelem do ministra zdrowia o przywrócenie tradycyjnych wizyt lekarskich.  - Ta sytuacja niepokoi i nas, i mieszkańców - mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu:

Specjalny list w tej sprawie do ministra zdrowia napisała wiceprezydent Sosnowca, Anna Jedynak. Jak czytamy w liście - "obecnie występuje duża dysproporcja pomiędzy liczbą udzielanych telefonicznie porad, a liczbą wizyt pacjenta u lekarza".

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama