107,6 FM

Co w numerze? #37

Weekend narzeczeński, kurs dla kandydatów do seminarium i powstający dom księdza emeryta przy tarnogórskim Konwikcie - to niektóre tematy najnowszego wydania.

Początek Wieczności i Podboje we Dwoje spotkali się z przyszłymi małżonkami, żeby pomóc im przygotować się do wyruszenia "Na podbój wieczności" - w tekście o takim tytule piszemy o weekendzie narzeczeńskim, który Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Pełni Życia" zorganizowało dla kilku zaręczonych par spośród swoich członków oraz dla innych narzeczonych, którzy chcieli czegoś więcej niż zwykłe nauki przedślubne.

U progu innej decyzji stoją przyszli klerycy, którzy we wrześniu odbywają tzw. kurs propedeutyczny przed wstąpieniem do seminarium w Opolu. Odwiedziliśmy ich podczas pobytu w Gliwicach, by dowiedzieć się, jak wygląda nauka w seminarium w czasach pandemii oraz jakie emocje towarzyszą kandydatom do kapłaństwa.

"Wrzesień jest dla seniorów" - to tytuł tekstu o turnusach dla starszych osób w ośrodku w Turzy. Zresztą nie tylko we wrześniu, bo seniorzy przyjeżdżają tu nawet dwa razy w roku. Ośrodek położony w Parku Krajobrazowym "Lasy nad Górną Liswartą" jest miejscem odskoczni od miasta i zgiełku codziennego życia.

Piszemy też o drugim w diecezji gliwickiej domu dla księży seniorów, który powstaje przy parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Trwająca już kilkanaście lat przebudowa starego Konwiktu powoli dobiega końca, ale dom służy już kilku kapłanom na emeryturze.

W najnowszym wydaniu relacjonujemy też najważniejsze tematy dla diecezji i regionu, m.in. regionalne obchody 40-lecia "Solidarności" w Zabrzu, oraz zapowiadamy nadchodzące wydarzenia, np. nocną pielgrzymkę młodzieży do Rud.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 13 września jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

Gość Niedzielny 37/2020
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama