107,6 FM

Wirtualny bieg światowy wesprze Libański Czerwony Krzyż

Stowarzyszenie Maraton Bejrucki organizuje wirtualny bieg charytatywny, którego uczestnicy przekażą wpisowe Libańskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc ofiarom eksplozji, która miała miejsce w stolicy kraju 4 sierpnia.

"Z pomocą wszystkich ludzi dobrej woli, promując bieg, staramy się dotrzeć do jak największej liczby uczestników na całym świecie" - napisali organizatorzy przedsięwzięcia w liście przesłanym do siedziby Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS) w Lozannie.

Bieg charytatywny na dystansie 5 km odbędzie się w dniach 1-8 października.

Od 17 września zainteresowani pomocą mogą zarejestrować się na bieg wpłacając opłatę startową w wysokości 30 USD lub wyższą na platformie obsługującej wirtualne maratony na Instagramie: @beirutmarathon.

Szacunki strat po eksplozji w libańskim porcie, piątej największej odnotowanej w historii ludzkości, kiedy to wybuchło 2750 ton saletry amonowej składowanej w tamtejszym magazynie, przekraczają 15 miliardów dolarów amerykańskich.

Zginęło co najmniej 171 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych. Eksplozja zniszczyła ponadto zapasy zboża i całą infrastrukturę w głównym porcie Libanu. Ponad 300 tys. mieszkańców miasta zostało bez dachu nad głową.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama