107,6 FM

Coś nie gra u sióstr karmelitanek w Oświęcimiu - pomóżmy im!

Codziennie zapraszają na wspólną Mszę św. o 7.15, w niedziele i święta o 9.00, a każdego 9. dnia miesiąca - o 17.00. Wierni, którzy ostatnio odwiedzają kościół sióstr karmelitanek w Oświęcimiu już słyszeli, że… coś tam nie gra. A nie grają tak jak powinny… wysłużone organy.

Niby niezauważalne, bo na co dzień żyją za bramą klauzury - niedaleko Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Siostry karmelitanki są jednymi z tych, które stałą, wierną modlitwą ogarniają sprawy całego świata, jak i te indywidualne, powierzone im osobiście przez potrzebujących duchowego wsparcia. W tych intencjach modlą się także podczas codziennej Mszy św., a 9. dnia każdego miesiąca, za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, szczególnie o pokój, miłość i wzajemne zrozumienie między ludźmi i narodami.

Każdego dnia zapraszają wszystkich do wspólnego uwielbiania Pana Boga modlitwą i śpiewem. Niestety od pewnego czasu, w tym śpiewie uczestnicy liturgii u sióstr tracą wielką pomoc – akompaniament organów, na których gra s. Maksymiliana.

- Pięć lat temu dostałyśmy organy od ojców karmelitów z Przemyśla. Były już wysłużone, ale bardzo się cieszyłyśmy, że mamy jakiekolwiek. Dziś już coraz trudniej wydobyć z nich właściwe dźwięki – mówi przeorysza, s. Joanna Paula Hańczak. - Instrument obejrzał już specjalista, który stwierdził, że organy są już tak wysłużone, że ich naprawa mija się z celem. Razem z przyjaciółmi naszej wspólnoty szukaliśmy różnych sposobów rozwiązania kłopotu i okazało się, że najrozsądniej będzie zakupić nowe organy.

W kościele sióstr sprawowana jest codziennie jedna Msza św. - chyba, że o miejsce na liturgię poproszą grupy odwiedzające Oświęcim i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jednakże ze względu na epidemię, jest ich znacznie mniej.

Nowy instrument, który wystarczyłby na potrzeby kościoła sióstr, wraz z odpowiednim systemem nagłośnienia, kosztowałby około 32 tys. zł. To jednak wydatek przekraczający możliwości sióstr żyjących ubogo.

Z pomocą przyszli świeccy karmelici, którzy wspierają siostry w zbiórce pieniędzy na zakup.

Dobrowolne ofiary na ten cel można kierować na konto Zakonu NMP z Góry Karmel, ul. Legionów 92a, Oświęcim – numer konta: 46 1240 4155 1111 0000 4635 1601 (Bank PeKaO Oddział Oświęcim ul. Jagiełły).

Siostry - jak co dnia - obiecują wszystkim modlitwę. Intencje można również przysyłać na adres: ul. Legionów 92A, 32-600 Oświęcim, droga mejlową: karmeloswiecim@opw.pl lub telefonicznie: 33-843 08 65 (siostry proszą, by w tym przypadku dzwonić w godzinach: 9-11.30, 12.45-13.45 , 15-16.30, 18.30-19.30 lub nagrać wiadomość na sekretarce).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama