107,6 FM

Bazylika jezuitów zamknięta dla wiernych

Trzy przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono w Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie. Z tego powodu od poniedziałku zamknięta dla wiernych jest bazylika NSPJ przy ul. Kopernika.

Osoby, które miały kontakt z zakażonymi zakonnikami, przebywają w izolacji, a świątynia została zamknięta dla wiernych. 

Bazylika będzie zamknięta na razie do soboty, ale wszystkie zamówione Msze św. w najbliższych dniach zostaną odprawione według planu. Można w nich uczestniczyć online na kanale YouTube i stronie bazylikaserca.pl.

Jak informuje o. Władysław Mika SJ, w niedzielę Eucharystie sprawowali kapłani pochodzący z innych klasztorów z terenu Krakowa. – Świątynia została odpowiednio przygotowana pod względem epidemiologicznym. Także w najbliższą niedzielę będziemy chcieli udostępnić bazylikę dla wiernych, ale Msze św. będą sprawować kapłani spoza kolegium – dodał zakonnik.

W Krakowie zakażenia stwierdzono również w dwóch zakonach żeńskich.

W Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach zakażonych jest w sumie 45 osób, z czego dwie są hospitalizowane. W związku z wystąpieniem tego ogniska zachorowań na kwarantannie pozostają 53 osoby, a dwie są objęte nadzorem epidemiologicznym.

Wśród sióstr felicjanek z ul. Smoleńsk zakażenia stwierdzono u 51 osób, z których 11 wymaga hospitalizacji. Trzy siostry są na kwarantannie, a osiem pod nadzorem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama