107,6 FM

Jest nowy moderator diecezjalny Domowego Kościoła

Ks. Marek Olekszyk, proboszcz parafii św. Anny w Babicach, zastąpi dotychczasowego moderatora Domowego Kościoła, ks. Jarosława Buchenfelda.

Jak poinformował na Facebooku Ruch Światło-Życie diecezji gliwickiej, biskup Andrzej Iwanecki mianował nowego moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła. Został nim ks. Marek Olekszyk, proboszcz parafii św. Anny w Babicach, który obejmie tę funkcję 21 września.

Ks. Marek Olekszyk urodził się w 1971 r. w Bobrownikach, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. w Gliwicach. Był wikarym w parafiach św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu, Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu, NSPJ w Zabrzu-Rokitnicy, św. Jadwigi w Zabrzu-Porembie i Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu. Wcześniej był także diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie i referentem odpowiedzialnym za rekolekcje młodzieżowe.

Proboszczem w Babicach, gdzie przy parafii działa dom rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie, został po zmianach personalnych, jakie nastąpiły w 2017 r. w związku z mianowaniem ks. Andrzeja Iwaneckiego biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej.

Ostatnio w Ruchu Światło-Życie ks. Olekszyk był odpowiedzialny za Diakonię Modlitwy. Funkcję moderatora Domowego Kościoła przejmie po ks. Jarosławie Buchenfeldzie, który pełnił ją przez sześć lat.

Na początku września na powakacyjnym dniu wspólnoty w gliwickiej katedrze posługę nowej pary diecezjalnej Domowego Kościoła przejęli Ilona i Mariusz Nowińscy z Gliwic, zmieniły się też pary rejonowe w rejonach lublinieckim, bytomskim i zabrzańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama