107,6 FM

Stać z boku i obserwować z zachwytem

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi. Łk 10,21

Mt 18,1-5.10

W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: „Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?”

On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie”.

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi. Łk 10,21

Ewangelia z komentarzem. Stać z boku i obserwować z zachwytem
Gość Niedzielny

Stać z boku i obserwować z cichym zachwytem, gdy krojony jest chleb i przygotowywane są z mozołem, dzień po dniu, kanapki dla najbliższych. Gdy wręczana jest z nieukrywaną radością laurka wytęsknionej osobie. Gdy wyznawana jest miłość w ciszy, spojrzeniem; ten pierwszy lub nie wiadomo który już raz. Gdy z uśmiechem na twarzy i krwawiącym sercem trwa ktoś przy rodzącej lub odchodzącej. Gdy po niełatwych dniach lub latach staje ktoś przy kimś, aby usłyszeć lub powiedzieć: przepraszam. „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..