107,6 FM

KUL pomaga studentom z Białorusi

10 studentów z Białorusi, przyjętych w tym roku na studia na Katolickim Uniwersyteckie Lubelskim, zostało zwolnionych z opłaty za kształcenie. Dodatkowo Fundacja Jana Pawła II zapewnia im stypendia i zakwaterowanie.

"Osoby te dopełniły już wszelkich formalności i od 1 października rozpoczną naukę" - podano w informacji przekazanej PAP w środę.

W sumie na pierwszym roku studiów I i II stopnia uczyć się będzie 34 Białorusinów. Poza wspomnianą dziesiątką, pozostali mają uprawniające ich do bezpłatnej edukacji Karty Polaka.

"Wspieramy studentów z Białorusi nie tylko teraz, ale od lat dziewięćdziesiątych, między innymi za pośrednictwem Fundacji Jana Pawła II. Jako uczelnia umożliwiamy im bezpłatne korzystanie z kursu języka polskiego, oferujemy pomoc psychologiczną oraz prawną" - powiedział prorektor ds. studentów i doktorantów prof. Krzysztof Narecki.

Fundacja Jana Pawła II oferuje młodym ludziom z krajów byłego Związku Radzieckiego możliwość korzystania ze stypendiów, jeśli spełniają kryteria, oraz zapewnia stancje i akademiki. Pomoc trwa nieprzerwanie od 30 lat.

Na KUL studiuje obecnie stu Białorusinów. Najczęściej wybierają psychologię, informatykę, kognitywistkę, socjologię, zarządzanie i stosunki międzynarodowe.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama