107,6 FM

Włochy: Od ośmiu tygodni pogarsza się epidemia koronawirusa

We Włoszech od ośmiu tygodni notuje się "powolne i stopniowe" pogorszenie epidemii SARS-CoV-2, co odbija się na większym obciążeniu służby zdrowia - podkreślono we wspólnym raporcie Ministerstwa Zdrowia i krajowego Instytutu Zdrowia.

W raporcie z monitoringu epidemii prowadzonego od 14 do 22 września odnotowano, że we Włoszech jest łącznie 2868 aktywnych ognisk zakażeń, z których ponad 830 to nowe. Występują one w 102 ze 107 prowincji kraju.

W poprzednim analizowanym tygodniu ognisk koronawirusa było 2397.

Wskaźnik zakaźności wynosi 0,95.

Średnia wieku osoby zakażonej wzrosła do 41 lat. Wcześniej, w szczycie sezonu letniego i wyjazdów zagranicznych, spadła do ponad 30 lat.

W dokumencie ministerstwo i Instytut Zrowia zaznaczają, że pogorszenie się sytuacji zgodne jest z tendencją panującą w wielu państwach europejskich. Zarazem, zapewniono, w Italii zjawisko to jest ograniczone.

To jednak nie może prowadzić do lekceważenia ryzyka - takie ostrzeżenie znalazło się w ogłoszonym w piątek sprawozdaniu. Opublikowane zostało w dniu, gdy zanotowano najwyższy od końca tzw. lockdownu dobowy wzrost zakażeń: 1912.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ kar/

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama