107,6 FM

18.10.2020 | Światowy Dzień Misyjny

"Oto ja, poślij mnie!" - to hasło przewodnie papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny. Rozmawiamy o nim z ks. Tomaszem Atłasem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Dowiadujemy się także, jak wygląda świętowanie Tygodnia Misyjnego w archidiecezji katowickiej.

Trwa Tydzień Misyjny   Trwa Tydzień Misyjny
Papieskie Dzieła Misyjne
o. Zdzisław Grad SVD podczas procesji na łodziach na Madagaskarze   o. Zdzisław Grad SVD podczas procesji na łodziach na Madagaskarze
Papieskie Dzieła Misyjne

Inkulturacja - to temat, o którym mówią dziś redaktorzy misyjne.pl - Zofia Kędziora i Michał Jóźwiak. Rozmawiają na ten temat z misjologiem, o. Tomaszem Szyszką. Pytają go m. in. o kontrowersyjne figurki Pachamamy, które pojawiły się na Watykanie podczas Synodu o Amazonii.

Na co idą pieniądze z datków w Niedzielę Misyjną?   Na co idą pieniądze z datków w Niedzielę Misyjną?
Papieskie Dzieła Misyjne

"Oto ja, poślij mnie!" - to hasło przewodnie orędzia papieskiego na Światowy Dzień Misyjny 2020. To orędzie rozważamy razem z ks. Tomaszem Atłasem, dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych.

ks. Tomasz Atłas, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych   ks. Tomasz Atłas, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych
Roman Koszowski /Foto Gość

Teraz trochę ze statystyk. Aktualnie na misjach posługuje 1883 polskich misjonarzy i misjonarek. Przebywają oni w 99 krajach na 5 kontynentach. Najwięcej polskich misjonarzy pracuje w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach - wylicza ks. Tomasz Atłas.

 
Siostra Felicyta Gubiec z Kamerunu i jej podopieczni   Siostra Felicyta Gubiec z Kamerunu i jej podopieczni
Papieskie Dzieła Misyjne

Jak Niedzielę Misyjną i cały Tydzień Misyjny świętujemy w archidiecezji katowickiej? Choć to nie łatwy czas dla misji, czas pandemii, pewne wydarzenia się odbędą - wyjaśnia ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy