107,6 FM

23.10.2020 | Jak nie ulegać fałszywym informacjom?

Fake newsy coraz częściej docierają do odbiorcy mediów. Jak im nie ulegać i jak je odróżnić w zalewie informacji?

Dlaczego ulegamy fake newsom wyjaśnia pani Lidia Ostólska z Instytutu Dziennikarstwa Akademii Ignatianum w Krakowie:

Lidia Ostólska z Instytutu Dziennikarstwa Akademii Ignatianum w Krakowie opowiada o tym, dlaczego tak trudno odróżniać informacje prawdziwe od fałszywych, od fake newsów:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Żyjemy w państwie prawa

Na antenie Radia eM ruszył cykl audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, po co i dlaczego. Audycje na antenie Radia eM Katowice w tygodniu po godz. 17.00, powtórki po godz. 22.00.
Audycja realizowana jest wspólnie z Funduszem Sprawiedliwości.

 

Programy