107,6 FM

06.11.2020 | Kuratorzy w dobie pandemii

O komentarz do sytuacji kuratorów sądowych poprosiliśmy kurator Monikę Kowalską, kierownik II Zespołu Kuratorów ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bytomiu.

W dobie pandemii obowiązują nas określone obostrzenia, czy jednak w związku z nimi kuratorzy mają więcej pracy niż zwykle? Zapytaliśmy o to kurator Monikę Kowalską, kierownik II Zespołu Kuratorów ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bytomiu:

Jakimi cechami musi charakteryzować się kurator, by dobrze wykonywać swoje obowiązki i jednocześnie budować zaufanie obywateli do organów wymiaru sprawiedliwości? - wyjaśnia kurator Monika Kowalska, kierownik II Zespołu Kuratorów ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bytomiu:


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Żyjemy w państwie prawa

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, przedstawiamy zasady działania Funduszu Sprawiedliwości. Audycje na antenie Radia eM Katowice w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.50, powtórki o godz. 22.50. Audycja realizowana jest we współpracy z Funduszem Sprawiedliwości.