107,6 FM

Tona wsparcia

Jak być pro-life w czasach strajków i demonstracji? Praktycznie. Na portalu pomagam.pl ruszyła akcja "Zawieszone ziemniaki”.

To inicjatywa na wzór popularnych akcji typu "zawieszona kawa" czy "zawieszony obiad”. - Poprzez portal pomagam.pl zbieramy środki na zakup kartofli, które przekazujemy organizacjom zajmującym się samotnymi matkami, rodzinnym domom dziecka i placówkom dla niepełnosprawnych dzieci - mówi Łukasz Badowski z Warszawy, organizator akcji.

- Dzięki temu pomagamy instytucjom zajmującym się ochroną życia, ale też rolnikom, od których z powodu pandemii stali odbiorcy, np. stołówki z zamkniętych szkół, nie przyjmują teraz plonów. Nikt z nas nie chce, żeby plony się zmarnowały - dodaje.

Zbiórka została uruchomiona 31 października. Już 7 listopada pierwsze 300 kg ziemniaków pojechało do Domu Samotnej Matki do Gniezna, a kolejna tona trafiła do Domu Chłopaków w Broniszewicach. Ale na tym nie koniec. Aktualnie prowadzone są zbiórki dla kilku Rodzinnych Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki (m.in. dla Domu dla Matek z Dziećmi "Nazaret” w podwarszawskim Brwinowie).

- Spośród organizacji, z którymi dotychczas zdążyliśmy się skontaktować, największe, roczne potrzeby, aż 11 ton kartofli ma Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach i związane z nim organizacje dla niewidomych. Na ten cel chcemy uzbierać poprzez zbiórki ponad 17 tys. zł - mówi Ł. Badowski.

Od momentu kiedy pierwsza zbiórka "zawieszone ziemniaki” pojawiła się na portalu pomagam.pl, darczyńcy przekazali łącznie ponad 7,5 tys. zł co pozwala na przekazanie w najbliższym czasie kolejnych 3 ton warzyw. - Nasza inicjatywa to nie tylko pomoc finansowa, ale także budowanie relacji ponad podziałami z różnymi podmiotami, które niosą pomoc. Dostajemy też wiele wiadomości od osób, które dzięki "Zawieszonym ziemniakom” zdecydowały się bezpośrednio wspierać np. Domy Samotnej Matki - mówi Łukasz Badowski.

Dla wielu instytucji pomoc w postaci ziemniaków to duże wsparcie. - Pod stałą opieką Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi działającym na terenie całej Polski przebywa obecnie około 250 osób - wychowanków w wieku szkolnym oraz 70 niewidomych osób dorosłych. Pomysł pomocy rolnikom, a zarazem stowarzyszeniom w dzisiejszych czasach jest bardzo wartościowy. Pomaga budować mosty współpracy oraz pokazuje, że w każdym miejscu jest przestrzeń na zwykłą ludzką dobroć - zauważa s. Jeremia FSK.

Inicjatywę można wesprzeć na pomagam.pl >>
 

Aktualnie trwające zbiórki na #zawieszoneziemniaki...

Opublikowany przez Zawieszone Ziemniaki Sobota, 7 listopada 2020
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy