107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego tak, by wyeliminować uciążliwe firmy

„Siemianowice Śląskie – na weekend i na całe życie” – teraz te hasło nabiera nowego wyrazu. Miasto zmienia plan zagospodarowania przestrzennego i eliminuje uciążliwe firmy. W ten sposób liczy na napływ nowych mieszkańców i pracowników.

Mieć prace i miejsce do zamieszkania – to idea jak przyświeca tworzeniu nowego planu zagospodarowania przestrzennego w Siemianowicach Śląskich. Urzędnicy dzielą działki tak by przyciągnąć do miasta i inwestorów i potencjalnych mieszkańców – mówi Jakub Nowak kierownik w biurze inwestora siemianowickiego magistratu:

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego ma pomóc wyeliminować uciążliwe firmy, szczególnie te, które przetwarzają śmieci i są zmorą dla mieszkańców oraz okolicznych przedsiębiorców.

Tereny poprzemysłowe w Siemianowicach mają być reaktywowane, czego pierwszym przykładem będzie teren dawnej Walcowni Rur „Jedność". Ma tam powstać Śląskie Centrum Biznesu i Technologii – mówi Jadwiga Dyktus, Prezes Zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia, do którego teren należy:

Poprzemysłowe hale mają zamienić się w pomieszczenia typu Small Business Unit oraz stać się przestrzenią dla firm z sektora dystrybucji, produkcji i e-commerce, a to oznacza minimum kilkaset nowych miejsc pracy. Siemianowice chcą by ci nowi pracownicy stali się także nowymi mieszkańcami dlatego prowadzi się w mieście już kilkanaście inwestycji mieszkaniowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy