107,6 FM

Pyrzowice. Powstał szpital tymczasowy na lotnisku. 144 łóżka dla chorych z COVID-19

Na lotnisku w Pyrzowicach otwarto dziś drugi szpital tymczasowy w województwie śląskim. Placówka miałaby posłużyć pacjentom, szczególnie z północnej części regionu w przypadku braku miejsc w tradycyjnych szpitalach.

144 łóżka, respiratory i pełny monitoring. Na lotnisku w Pyrzowicach otwarto dziś szpital tymczasowy, który ma zabezpieczać północą część województwa śląskiego. Pierwsi pacjenci trafią do niego gdy tradycyjne szpitale wypełnią się w 80%. Więcej na temat nowej placówki mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego:

Placówka będzie służyła przede wszystkim pacjentom z północy województwa śląskiego. O szczegółach mówi Tomasz Pawlak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, który będzie zarządzał obiektem:

Przypomnijmy, że pierwszy szpital tymczasowy otwarto już w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W placówkach pojawią się pierwsi pacjenci gdy tradycyjne szpitale wypełnią się w 80%. Obecnie w województwie śląskim zajętych jest połowa łóżek covidowych. 

Pyrzowice. Powstał szpital tymczasowy na lotnisku. 144 łóżka dla chorych z COVID-19  

Dodajmy, że szpital wybudowała spółka Węglokoks. Na razie nie podano ceny inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama