107,6 FM

Gliwice i Kraków. Przed Instytutem Onkologii TAURON postawił namiot dla pacjentów

Pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii mogą liczyć na wsparcie TAURONA. Przed wejściem do budynku w Gliwicach i Krakowie firma postawiła namioty, które pozwalają na oczekiwanie na przyjęcie do szpitala w dobrych warunkach.

Pandemia koronawirusa wydłużyła czas oczekiwania na przyjęcia do szpitali. Najdotkliwiej odczuwają to pacjenci onkologiczni, którzy dotychczas na rejestrację i test na obecność koronawirusa oczekiwać musieli na zewnątrz, często przy niekorzystnych warunkach pogodowych, a w ostatnich dniach nawet na mrozie. Dzięki współpracy Narodowego Instytutu Onkologii oraz TAURONA sytuacja uległa poprawie. Teraz przed oddziałami Instytutu w Gliwicach i Krakowie firma postawiła dla pacjentów specjalne namioty. Jednym z pomysłodawców postawienia namiotów była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Dziuk:

Do walki z epidemią włączyli się też pracownicy Grupy TAURON. Górnicy podczas 15 akcji charytatywnych przeprowadzonych od początku roku oddali już ponad 320 litrów krwi. To realna pomoc dla szpitali na Śląsku i w Małopolsce, które od początku trwania pandemii apelują o oddawanie krwi, której coraz częściej brakuje w bankach.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama