107,6 FM

Abp Skworc: modlitwa za chore dzieci darem w dzień św. Mikołaja

„Niech ta modlitwa będzie naszym darem w dzień św. Mikołaja dla tych, którzy pragną przezwyciężyć chorobę i cieszyć się zdrowym życiem wraz ze swoimi rodzicami i rówieśnikami” – pisze abp Skworc w specjalnym komunikacie z okazji wspomnienia św. Mikołaja, które w tym roku przypada w II Niedzielę Adwentu.

„Chcemy wspólnie prosić o dary duchowe, w tym o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, szczególnie chorych onkologicznie i cierpiących na inne schorzenia, zwłaszcza choroby uwarunkowane genetycznie o przewlekłym i ciężkim przebiegu” – czytamy w tekście.

Słuchaj też: Katowice. W niedzielę w katedrze Msza Święta za chore dzieci

Metropolita katowicki wyjaśnia, że od kilku lat w dzień św. Mikołaja modlił się „w kaplicy Aniołów Stróżów z młodymi pacjentami, ich rodzicami i personelem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II”. Odwiedzał też chore dzieci i młodzież na kilku oddziałach tego Centrum.

Ze względu na obowiązujące zarządzenia sanitarne tegoroczna modlitwa za młodych pacjentów przybierze inna formę. W niedzielę 6 grudnia o godz. 10.30 w intencji chorych dzieci, leczonych aktualnie w Górnośląskim Centrum, abp Skworc odprawi Mszę świętą w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

„Będziemy pamiętać o wszystkich dzieciach i młodzieży przebywających na oddziałach onkologii, hematologii i chemioterapii oraz o pacjentach dziecięcej kardiochirurgii i o dzieciach chorujących na COVID-19” – pisze w komunikacie abp Skworc zapewniając wszystkich o duchowej bliskości.

Metropolita katowicki zaapelował też do zdrowych rówieśników młodych pacjentów, aby „w dniu św. Mikołaja, obdarowani podarunkami, pomyśleli o swoich chorych kolegach i koleżankach, i złożyli w ich intencji cenny podarunek osobistej i rodzinnej modlitwy”.

Słowa pełne szacunku, uznania i wdzięczności skierował pod adresem rodziców towarzyszącym chorym dzieciom, a także lekarzy i pielęgniarek opiekujących się najmłodszymi.

„Do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Mikołaja, św. Jana Pawła II i Aniołów Stróżów o łaskę powrotu do zdrowia dla chorych dzieci i młodzieży” zaprosił wszystkich wiernych archidiecezji katowickiej. „Niech ta modlitwa będzie naszym darem w dzień św. Mikołaja dla tych, którzy pragną przezwyciężyć chorobę i cieszyć się zdrowym życiem wraz ze swoimi rodzicami i rówieśnikami” – dodał w komunikacie abp Skworc.

Modlitwa z chorymi dziećmi, ich rodzicami i personelem w kaplicy Aniołów Stróżów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II odbywa się od kilku lat. W liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja abp Skworc odwiedza również dzieci i młodzież przebywające na innych oddziałach Centrum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama