107,6 FM

07.12.2020 | Egzekucja przepisów ustawy antyprzemocowej

30 listopada weszła w życie tzw. ustawa antyprzemocowa. Same zapisy ustawy to jednak za mało, konieczna jest skuteczna ich egzekucja.

Z kolei aby skutecznie egzekwować przepisy i postanowienia tzw. ustawy antyprzemocowej konieczna jest dokładna jej znajomość.
Służą temu szkolenia organizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ekspert - wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski:

Pomoc osobom poszkodowanym przestępstwem, ofiarom przemocy jest tym skuteczniejsza, im jest szybsza i szeroko zakrojona. Na osobach, które jako pierwsze kontaktują się z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem, spoczywa więc bardzo duża odpowiedzialność. Ważne jest, aby były one gruntownie przeszkolone w zakresie obowiązujących przepisów. Ekspert - wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski:

« 1 »

Żyjemy w państwie prawa

Na antenie Radia eM ruszył cykl audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, po co i dlaczego. Audycje na antenie Radia eM Katowice w tygodniu po godz. 17.00, powtórki po godz. 22.00.
Audycja realizowana jest wspólnie z Funduszem Sprawiedliwości.

 

Programy