107,6 FM

Katowice. Nowe centra przesiadkowe w Zawodziu i w Brynowie. Parkingi na razie bez biletów

Centrum przesiadkowe na wschodniej granicy miasta oficjalnie otwarte. W katowickiej dzielnicy Zawodzie jest zadaszone miejsce, gdzie można przesiąść się z samochodu, czy autobusu na tramwaj. Podobne powstało też w Katowicach-Brynowie.

Ideę powstania centrum przesiadkowego w Zawodziu tłumaczy prezydent Katowic - Marcin Krupa:

Parking dla samochodów liczy 400 miejsc. Jutro  miasto otworzy też podobne miejsce w dzielnicy Brynów. Kierowcy i pasażerowie autobusów mają tu przesiadać się na tramwaj.

Katowice. Nowe centra przesiadkowe w Zawodziu i w Brynowie. Parkingi na razie bez biletów   Centrum przesiadkowe w Zawodziu otwarte M. Malina

W sumie dla zmotoryzowanych w obu centrach przygotowano około 1000 miejsc parkingowych.
- Przez 2 miesiące przy wjeździe na parking nie trzeba będzie  pobierać biletu, ani płacić - mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic:

Nasz reporter Mateusz Kornas pytał prezesa spółki Tramwaje Śląskie - Bolesława Knapika o to, czy są szacunki, o ile wzrośnie liczba pasażerów już po ustaniu pandemii?

Centrum przesiadkowe w Zawodziu kosztowało ponad 95 milionów złotych, a w Brynowie ponad 89 milionów.

Katowice. Nowe centra przesiadkowe w Zawodziu i w Brynowie. Parkingi na razie bez biletów   Centrum przesiadkowe w Zawodziu ma łączyć ruch tramwajowy, samochodowy, rowerowy i autobusowy M. Malina
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama