107,6 FM

Odpowiedzią jest świadectwo

Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Łk 7,19

Łk 7, 18b-23

an przywołał do siebie dwóch spośród swoich uczniów i posłał ich do Jezusa z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?»

Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: «Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?»

W tym właśnie czasie Jezus wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i uwolnił od złych duchów; także wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc: «Idźcie i donieście Janowi to, co widzieliście i słyszeliście: Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą; umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. a błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».

Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść,  czy też innego mamy oczekiwać? Łk 7,19

Wżyciu mamy różne momenty. Są takie, kiedy wydaje się, że wszystko burzy się i przemija. Jak również te, kiedy sercem i ciałem unosimy się wysoko ponad ziemię. We wszystkim towarzyszy nam On – Jezus. Chociaż nieraz mamy wątpliwości i pytamy siebie i innych, czy On jest tym, którego oczekujemy. A może Jezus nie jest ani Bogiem, ani Zbawicielem? Odpowiedzią jest świadectwo, czyli słowo i czyn, których byłem i jestem świadkiem. Powtarzać sobie i innym: usłyszałem, doświadczyłem! To On stanął i powiedział. To On towarzyszył i pomógł. To On, nikt inny. Ponieważ tylko On – Jezus – potrafi czynić takie rzeczy w życiu człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..