107,6 FM

Przewodniczący KEP do premiera: Proszę o zmniejszenie limitu wiernych

Proszę, aby od Wigilii uroczystości Bożego Narodzenia obowiązujący dotąd limit wiernych (jedna osoba na 15 mkw.) został zmniejszony do osoby na 7 mkw. - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

W informacji przekazanej PAP wtorek przez Biuro Prasowe KEP czytamy, że przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego podkreślił, że zbliżająca się uroczystość Bożego Narodzenia jest dla chrześcijan czasem szczególnym.

"Należy więc zrobić wszystko, aby - przy zachowaniu norm bezpieczeństwa - jak największa liczba osób miała możliwość uczestnictwa w świątecznej liturgii, w tym we mszy świętej pasterskiej" - napisał.

"Podtrzymując surowe obostrzenia w kościołach, redukujemy cały okres świąteczny do kwestii dokonywania zakupów, dla robienia których rezygnuje się nawet z wolnej niedzieli" - podkreślił w liście. Zauważył też, że ograniczając możliwość sprawowania aktów kultu publicznego, rząd "ustanawia niebezpieczny precedens, który może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości, może zostać wykorzystany przez rządy wrogo nastawione do religii i Kościoła".

"Proszę, aby od Wigilii uroczystości Bożego Narodzenia, obowiązujący dotąd limit wiernych (jedna osoba na 15 mkw.) został zmniejszony do osoby na 7 mkw." - napisał przewodniczący KEP.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama