107,6 FM

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych

W tym roku wolontariusze będą rozwozić wigilijną kolację do domów. Czekają na zgłoszenia.

Coroczna Wigilia dla Samotnych, organizowana przez fundację Wolne Miejsce oraz MGZ w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, tym razem odbędzie się w innej formie.

Z powodu pandemii COVID-19 wolontariusze będą rozwozić kolację do domów. Inicjatywa realizowana w wielu miejscach w kraju obejmuje też różne miejscowości Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, m.in. Gliwice i Bytom.

Aby otrzymać tę świąteczną pomoc, samotne osoby, które z względów materialnych lub życiowych nie mają możliwości zjedzenia kolacji wigilijnej w gronie najbliższych, mogą zgłosić się do fundacji – tel. 32/ 723 28 28 czynny jest przez całą dobę do 20 grudnia. Posiłki będą rozwożone w Wigilię od 7.00 do 15.00.

– Chcemy, aby Wigilia 2020, Wigilia dla Samotnych była cudowna, była rodzinna, była też bogata w prezenty, w to, co przywieziemy do waszych mieszkań – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Fundacja zaprasza także do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu wolontariuszy, którzy będą rozwozić ciepłe posiłki potrzebującym. – Każda piękna akcja społeczna potrzebuje bohaterów, którzy ją przekują w działanie – twierdzą organizatorzy.

Aby dołączyć do grona wolontariuszy, należy wypełnić specjalny formularz dostępny na profilu fundacji na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama