107,6 FM

Przekażcie to zaproszenie

Dwa dni przed Wigilią w ogrodzie parafii św. Anny w Zabrzu osobom potrzebującym wsparcia rozdawane będą ciepłe posiłki i ubrania na zimę.

Organizatorzy, czyli grupa wolontariuszy wraz z Fundacją "Stacja 6", nie mogą dotrzeć bezpośrednio do wszystkich potrzebujących, dlatego liczą na pomoc. Jeśli widzimy wokół siebie osoby, które mogłyby skorzystać z zaproszenia, poinformujmy je o tym.

- Będziemy wydawać ciepłe posiłki, bo zdajemy sobie sprawę, że te osoby bardzo często nie mają gdzie ich podgrzać, jednak ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie można zjeść ich na miejscu - wyjaśnia Małgorzata Kamińska, wiceprezes Fundacji "Stacja 6". - Potrzebujemy takiego kontaktu człowieka do człowieka, dlatego zwracamy się z prośbą o poinformowanie o naszej akcji. Prosimy o to wszystkich, którzy widzą wokół siebie osoby potrzebujące pomocy, w kryzysie bezdomności czy samotne, np. mijane na ulicy - mówi.

Organizatorzy będą rozdawali też ciepłe kurtki, kołdry, czapki, szaliki i skarpety, bardzo potrzebne osobom bezdomnym, żeby przetrwać zimę.

Świąteczne posiłki będą wydawane 22 grudnia od godz. 16.30 w ogrodzie przy kościele św. Anny w Zabrzu (ul. 3 Maja 18).

Inicjatywę można też wesprzeć finansowo - zbiórka na ten cel prowadzona jest na: pomagam.pl. Wszystkie informacje można znaleźć na FB Fundacji "Stacja 6".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama