107,6 FM

Będą na rowerach wirtualnie rywalizować na... Evereście

Paraolimpijczycy z Kanady Tristen Chernove i Ross Wilson będą wirtualnie rywalizować w wyścigu kolarskim na najwyższą górę świata - Mont Everest (8848 m). Ich celem jest zebranie funduszy na rzecz krajowego komitetu paraolimpijskiego oraz zachęcenie ludzi do aktywności fizycznej.

Obydwaj będą używać specjalnego programu, który imitować będzie warunki rywalizacji w górskich warunkach i nachylenie terenu. Szacują, że wyścig zajmie im 12-14 godzin - poinformował portal insidethegames.biz.

45-letni Chernove to złoty, srebrny i brązowy medalista paraolimpiady w Rio de Janeiro, a 39-letni Ross zdobył w 2016 r. dwukrotnie został wicemistrzem igrzysk.

Kibice będą mogli śledzić wyścig Chernove'a i Wilsona za pośrednictwem internetu i wpłacać pieniądze, ale także podjąć rękawicę - ścigać się z paraolimpijczykami dzięki specjalnej aplikacji.

"Choć fizycznie będziemy sami, to chcemy umożliwić innym nie tylko bierne, ale i czynne emocje. Nie mogę się doczekać, by +pocierpieć+ z innymi uczestnikami wyzwania" - powiedział Chernove.

Obydwaj kolarze cierpią na chorobę Charcota-Mariego-Tootha. Jest to dziedziczna, genetyczna neuropatia ruchowo-czuciowa. Jej typowymi objawami są deformacje stóp, nieprawidłowości postawy i chodu, symetrycznie postępujące niedowłady i zaniki mięśniowe.(PAP)

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama