107,6 FM

Misyjne Boże Narodzenie

Jak Boże Narodzenie świętują na misjach? W misyjnych krajach spotkamy ciekawe, czasem szokujące tradycje. O Misyjnym Bożym Narodzeniu opowiada Agnieszka Skrzypczyk-Plaza i jej goście, misjonarze i misjonarki.

Misyjne Boże Narodzenie  

Jak Boże Narodzenie świętują w jednym z najniebezpieczniejszych krajów świata, czyli w Republice Środkowej Afryki? Opowiada o tym brat Hieronim Łusiak, franciszkanin pochodzący z Katowic-Panewnik, który w centralnej Afryce przebywa od 3 lat.

Misyjne Boże Narodzenie  

"Las Posadas" i "Piñata" to tradycje, które znajdziemy w Meksyku. O zwyczajach obecnych w tym kraju mówi ks. Tomasz Jan Chlebowski z diecezji włocławskiej. Misjonarz pracował na Płw. Jukatan 2 lata. 

Misyjne Boże Narodzenie  

Na Filipinach święta trwają najdłużej, bo już od września i wcale nie są białe - mówi Dominika Dudkowska. Misjonarka świecka spędziła w Manilii na Filipinach 16 miesięcy. Była wolontariuszką Domów Serca.

Misyjne Boże Narodzenie  

Zambijczycy muszą się sporo nagłowić, żeby zastawić świąteczny stół. Boże Narodzenie bowiem przypada na okres, kiedy kończą się zapasy żywności. O niełatwym świętowaniu w Afryce opowiada ks. Waldemar Potrapeluk, misjonarz archidiecezji katowickiej, który już blisko 30 lat pracuje w Nabwalyi w Zambii.

Misyjne Boże Narodzenie  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy