107,6 FM

Papież do kardynała: Wiesz, dlaczego żyjesz i masz się dobrze? Ponieważ w piekle nie było miejsca dla ciebie

„Wiesz, dlaczego żyjesz i masz się dobrze? Ponieważ w piekle nie było miejsca dla ciebie” - tymi słowami podczas rozmowy telefonicznej papież Franciszek spontanicznie i z humorem skomentował powrót do zdrowia kard. Gualtiero Bassettiego. W programie na włoskim kanale Rai 1 przewodniczący Konferencji Biskupów Włoch mówił, jak bardzo ważne było dla niego wsparcie ze strony papieża i innych osób w czasie choroby z powodu zarażenia Covid-19.

78-letni arcybiskup został przyjęty do szpitala w Perugii po zakażeniu koronawirusem pod koniec października. Przez wiele dni znajdował się w stanie krytycznym. Dopiero pod koniec listopada mógł opuścić klinikę. Papież kilkakrotnie pytał współpracowników kard. Bassettiego o stan jego zdrowia, a później osobiście rozmawiał z kardynałem.

W programie telewizyjnym przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch zaapelował do Włochów, aby nie zaniedbywali środków ochronnych pomimo rozpoczynających się w od 27 grudnia szczepień. "Szczepionka jest niezbędna, ale nie zapominajmy o innych środkach ostrożności, począwszy od maski. W ten sposób ratujemy nasze życie i życie innych" - powiedział kard. Bassetti.

Podczas modlitwy Anioł Pański w 26 grudnia papież po raz kolejny zachęcił do przestrzegania przepisów, które zostały wydane przez władze, żeby pomóc wszystkim wydostać się z pandemii koronawirusa. Z kolei w rozważaniu poprzedzającym uroczyste błogosławieństwo Miastu i Światu - Urbi et Orbi 25 grudnia Franciszek powiedział: „Nie możemy pozwolić, aby zwyciężył nas wirus radykalnego indywidualizmu i uczynił nas obojętnymi na cierpienia innych braci i sióstr. Nie mogę postawić siebie przed innymi, przedkładając prawa rynku i patenty wynalazczości nad prawa miłości i zdrowia całej ludzkości.”

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama