107,6 FM

Świętochłowice. Staw Kalina wreszcie doczeka się oczyszczenia

W 2021 roku rozpocznie się oczyszczanie stawu Kalina - zapewnia prezydent Świętochłowic, Daniel Beger. Miasto podpisało dziś umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie inwestycji.

W Świętochłowicach jak bumerang wraca temat oczyszczenia Stawu Kalina. Miejsce od lat jest skażone niebezpiecznymi substancjami i emituje odór. Prezydent miasta i szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji. Miasto otrzyma 5 milionów złotych dotacji i blisko 3 miliony pożyczki. Prace mają rozpocząć się w lipcu przyszłego roku. - Mówi prezydent Świętochłowic, Daniel Beger:

To ważny temat dla mieszkańców, bo w stawie znajdują się niebezpieczne substancje, które emitują odór. Problem znany jest jednak od lat - mówi Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta Świętochłowic:

Miasto planuje oczyścić staw, a wokół niego stworzyć teren rekreacyjny. Inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku, a jej łączny koszt to 65 milionów złotych. Większość to środku unijne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama