107,6 FM

20. 12. 2020 | Mali kolędnicy na pomoc Masajom

Czy kolędnicy misyjni wyruszą na ulice naszych miast w czasie pandemii koronawirusa? O tym opowiadamy w magazynie misyjnym. Tegoroczny cel kolędniczej zbiórki przeznaczony jest na pomoc dzieciom z plemienia Masajów, którzy żyją na pograniczu Tanzanii i Kenii. W audycji też o powstającej publikacji dla dzieci, książce o życiu Helenki Kmieć.

Tegoroczna akcja Kolędników Misyjnych ma wesprzeć społeczność Masajów   Tegoroczna akcja Kolędników Misyjnych ma wesprzeć społeczność Masajów
Papieskie Dzieła Misyjne

Zofia Kędziora, redaktorka "Misyjnych Dróg" i portalu misyjne.pl mówi o sytuacji w Argentynie, gdzie toczy się bój o ochron życia poczętego.

Masajowie zamieszkują Kenię oraz północną Tanzanię   Masajowie zamieszkują Kenię oraz północną Tanzanię
Papieskie Dzieła Misyjne

Każdego roku wiele dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, nie zważając na pogodę i zmęczenie, podejmuje wysiłek kolędowania w swoich szkołach, parafiach i miejscowościach. Niosąc radość Ewangelii, mali kolędnicy stają się misjonarzami. Na czym polega akcja Kolędników Misyjnych i jaki jest cel tegorocznej akcji? - wyjaśnia ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieski Dzieł Misyjnych.

Masajowie porozumiewają się w języku Maa   Masajowie porozumiewają się w języku Maa
Papieskie Dzieła Misyjne

Siostra Monika Juszka, misjonarka klaretynka, sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych opowiada o realiach, w jakich żyją mali Masajowie. Nie jest to życie łatwe. Niektóre masajskie społeczności dopiero trzy lata temu usłyszały po raz pierwszy o Jezusie.

Dzieci masajskie pozbawione są opieki medycznej i edukacji   Dzieci masajskie pozbawione są opieki medycznej i edukacji
Papieskie Dzieła Misyjne

"Podróż po Miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć" - to tytuł książki, która powstaje  w Fundacji im. Heleny Kmieć. To opowieść dla dzieci, opowieść o miłości, przyjaźni i zaufaniu - mówi Marta Trawińska z biura Fundacji.

Powstaje książka dla dzieci o misjonarce, Helence Kmieć   Powstaje książka dla dzieci o misjonarce, Helence Kmieć
Fundacja im. Heleny Kmieć
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy