107,6 FM

Tychy. Chór gospel God's Property laureatem konkursu kolędowego

Chór gospel z Tychów został laureatem konkursu na film kolędowy organizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli. Fundacja Orszak Trzech Króli w tym roku zaprosiła do uczestnictwa w kilku konkursach, m.in. na najlepsze wykonanie kolędy. Kolęda pt. "Kiedy nadszedł czas" tyskiego zespołu zwyciężyła w głosowaniu online.

Filmy uczestników konkursu można było oglądać na stronie orszak.org i profilu Facebook Orszaku.  Dzisiaj, podczas bezpośredniej transmisji Orszaku Trzech Króli, emitowano je również w Programie 1 TVP.

Zadaniem uczestników konkursu "Jemu wdzięcznie przygrywajcie" było przygotowanie własnej interpretacji polskiej kolędy. Film nie mógł trwać dłużej niż minutę. W pierwszej turze głosowania, spośród 30 uczestników z całej Polski, internauci wskazali ich zdaniem najlepsze wykonania. W finałowej trójce znalazł się chór gospel z Tychów.

Formacja God's Property przygotowała kolędę "Kiedy nadszedł czas" - czyli polską wersję "The New Millenium" Oslo Gospel Choir, ze słowami ks. Mirosława Dubiela. Nagranie i klip członkowie chóru zrealizowali samodzielnie, pod kierunkiem dyrygenta - Adama Saczki. Solistami są Dorota Majcher Rosikowska i Adam Saczka.

Finałowe filmy - czyli wśród nich i tyszan - można było zobaczyć 6 stycznia na antenie TVP1 w czasie transmisji z Orszaku. Wtedy był czas na oddawanie głosów. Chór z Tychów wygrał, bo uzyskał największą ilość głosów (340). Na drugim miejscu znalazła się Grójecka Orkiestra Kameralna z 238 głosami, a na trzecim Przedszkole w Adamówce (182). Pula przewidzianych nagród to 3 tysiące złotych.

God’s Property – Własność Boga jest chórem gospelowym z Tychów. Zespół istnieje od 2006 roku.  W skład formacji wchodzą wykształceni muzycy, ale również pasjonaci, często całe rodziny. W repertuarze zespołu znajduje się wiele zróżnicowanych stylistycznie utworów. Podstawą jest gospel, ale często z domieszką jazzu, folku, hip hopu. Chór w okresie Świąt Bożego Narodzenia również wykonuje kolędy.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama