107,6 FM

Będzin. Finałowe przesłuchania w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Trzy dni przesłuchań, 140 wykonawców i 321 kolęd. Przed nami finałowe przesłuchania w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Rozpoczęły się w czwartek i potrwają do soboty.

W czwartek rozpoczęły się przesłuchania finałowe Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Jest to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie - pomimo pandemii do 27-mej edycji - wydarzenia zgłosiło się 1200 wykonawców. Więcej o przesłuchaniach finałowych mówi radiu eM rzecznik festiwalu Jarosław Ciszek:

- To wyjątkowy festiwal na mapie Polski, jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie - podkreśla jego rzecznik Jarosław Ciszek:

W finałowych przesłuchań zaprezentują się wykonawcy z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu, a także Włoch.

Zwycięzców wskaże jury pod przewodnictwem prof. Urszuli Kryger z Akademii Muzycznej w Łodzi. Co ciekawe komisja będzie zapoznawała się z materiałem w tym samym czasie, co internauci; będzie można też podglądać jej pracę na żywo. Koncert finałowy z rzeczywistym udziałem części artystów, choć bez publiczności, odbędzie się  w niedzielę (10 stycznia) w  kościele św. Katarzyny w Będzinie. Transmisja także on-line. Będzie go można oglądać od 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama