107,6 FM

Porozmawiajmy o wolności

Mówiąc "nauka", mamy często na myśli badania, eksperymenty, publikacje, wykłady. Ale istnieje jeszcze inna forma uprawiania nauki. Jest nią rozmowa. Zapraszamy do debaty "Pro tempore. Dialog nauk".

Komitet Nauk Teologicznych PAN wraz z Akademią Katolicką w Warszawie zapraszają do udziału w debacie dotyczącej wolności, a temat konkretnie brzmi "Wolność i odpowiedzialność w dobie naturalizmu antropologicznego".

Zaproszenie do debaty przyjęli: prof. Stanisław Judycki, filozof, kierownik Zakładu Metafizyki i Filozofii Religii Uniwersytetu Gdańskiego; prof. Konrad Talmont-Kamiński, filozof i kognitywista, kierownik Zakładu Socjologii Poznawczej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Białostockiego i o. dr Janusz Pyda, dominikanin, wykładowca filozofii i teologii dogmatycznej w Akademii Katolickiej w Warszawie.

Pierwsze spotkanie, w którym można uczestniczyć on-line, rozpocznie się 22 stycznia (piątek) o godz. 19.00. Otwiera ono cykl debat interdyscyplinarnych zatytułowany "Pro tempore. Dialog nauk". Link do debaty zamieszczony jest TUTAJ.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie: www.protempore.mkw.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama