107,6 FM

Paulo Sousa w drodze do Polski

Pomimo nasilającej się w Portugalii epidemii COVID-19 Paulo Sousa udał się do Polski na swoją pierwszą konferencję prasową, która zostanie poprowadzona w siedzibie PZPN prawdopodobnie w czwartek lub piątek.

W międzyczasie nowy selekcjoner biało-czerwonych, łącząc się z Warszawy z Portugalią, weźmie udział w projekcie zainicjowanym przez papieża Franciszka.

Jak dowiedziała się PAP u jednego z pragnących zachować anonimowość współpracowników Sousy, w najbliższych godzinach Portugalczyk dotrze do Warszawy, gdzie pozostanie kilka przez dni.

"Już nazajutrz po czwartkowej konferencji prasowej, na której przedstawiono nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo (Sousa - PAP) miał bardzo pracowite dni. Nazajutrz odbył szereg rozmów z osobami z PZPN, a także z niektórymi piłkarzami przez telefon i za pośrednictwem łącza internetowego" - powiedział rozmówca PAP.

We wtorek Paulo Sousa w czasie swojej pierwszej podróży do Polski zatrzymał się w Niemczech, gdzie doszło do osobistego spotkania z Robertem Lewandowskim.

W środę planowane jest spotkanie Paulo Sousy ze Zbigniewem Bońkiem, podczas którego ma zostać zaplanowany termin konferencji prasowej Portugalczyka. Wydarzenie będzie transmitowane przez internet z siedziby PZPN, i prawdopodobnie odbędzie się w czwartek lub piątek.

W czwartek Paulo Sousa z Warszawy połączy się też z inną wirtualną konferencją, organizowaną w podlizbońskim Cascais we współpracy z Włoską Federacją Piłki Nożnej. Będzie ona dotyczyła rozwijanego z inicjatywy papieża projektu wychowawczo-edukacyjnego Scholas, służącego wsparciu dzieci i młodzieży. Franciszek jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires rozwijał ten projekt wśród potrzebujących wsparcia młodych Argentyńczyków.

Sousa, który od kilku lat jest honorowym ambasadorem projektu fundacji Scholas, posiadającej dziś swoje przedstawicielstwa w kilkunastu krajach świata, w tym m.in. w Portugalii, weźmie udział w konferencji zatytułowanej "Czy trzeba wygrywać za wszelką cenę?".

Głównym zagadnieniem poruszanym podczas czwartkowego wydarzenia będzie kwestia sposobu przekazywania dzieciom i młodzieży sportowych wartości we współczesnym futbolu.

Razem z nowym selekcjonerem polskiej reprezentacji w konferencji weźmie udział także były piłkarski mistrz świata z 2006 r. Gianluca Zambrotta. Włoski piłkarz reprezentował m.in. barwy Juventusu Turyn, AC Milan oraz FC Barcelona.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama