107,6 FM

Chorzów. Prezentacja papieskiego orędzia przed Światowym Dniem Chorego

W czwartek, 11 lutego przypada 29. Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc zaprezentował dziś [09.02.2021] specjalne orędzie papieża Franciszka. Konferencja dotycząca papieskiego przesłania odbyła się w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii.

„Choroba ma zawsze oblicze, i to nie tylko jedno: ma oblicze każdego chorego i każdej chorej, także tych osób, które czują się lekceważone, wykluczone, ofiar niesprawiedliwości społecznej, która odmawia im praw podstawowych (por. Fratelli tutti, 22). Obecna pandemia ujawniła wiele nieprawidłowości w systemach opieki zdrowotnej oraz braki w zakresie pomocy udzielanej chorym. Osoby starsze, najsłabsze i najbardziej bezbronne nie zawsze mają zapewniony dostęp do opieki i nie zawsze odbywa się to w sposób sprawiedliwy" – pisze papież Franciszek. Dokument nosi tytuł "Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi" - mówi Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc:

W prezentacji orędzia i spotkaniu z arcybiskupem wziął udział m.in. jeden z byłych pacjentów placówki:

Swoim doświadczeniem czasu braterstwa w pandemii podzielił się ks. Marcin Niesporek, archidiecezjalny duszpasterz służby zdrowia i kapelan w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie:

Po spotkaniu metropolita katowicki w szpitalnej kaplicy modlił się wspólnie z personelem i dyrekcją szpitala.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama