107,6 FM

Gliwice. Będą utrudnienia komunikacyjne w związku z budową centrum przesiadkowego

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Tarnogórskiej. Co czeka kierowców?

Ruch na odcinku ul. Tarnogórskiej, przy której powstanie wjazd do centrum przesiadkowego, od ul. Kolberga do ul. Witkiewicza, zostanie ograniczony do jednego kierunku – w stronę centrum. W drugą stronę ruch zostanie skierowany na ul. Witkiewicza i Opolską. Będzie to dotyczyło transportu indywidualnego, ale także kilkunastu kursujących tamtędy linii autobusowych.

Tymczasowa organizacja ruchu w tym rejonie początkowo miała zostać wprowadzona 15 lutego br. Ze względu na trudne warunki pogodowe wykonawca przesunął jednak ten termin o tydzień. Zmiany będą obowiązywały na czas przebudowy ul. Tarnogórskiej, która – jeśli prace uda się wykonać zgodnie z harmonogramem – zakończy się pod koniec tego roku.

Umowę na budowę w ciągu dwóch lat centrum przesiadkowego gliwicki magistrat zawarł w sierpniu ubiegłego roku. Inwestycja, nazywana też Zachodnią Bramą Metropolii, powstaje na dawnych terenach kolejowych po północnej stronie dworca kolejowego. Ma łączyć kolej, autobusy miejskie, regionalne i międzynarodowe, a także parkingi dla samochodów i rowerów.

Centrum przesiadkowe ma być częścią modernizowanego w Gliwicach systemu komunikacyjnego, którego drugim kluczowym elementem jest otwarty w grudniu 2016 r. po remoncie główny dworzec kolejowy. Po południowej części dworca kolejowego przebudowane mają zostać okoliczne ulice, m.in. przelotowa ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i pl. Piastów, będący dotąd węzłem autobusów miejskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama