107,6 FM

"Tragiczna prawda - wielu chrześcijan nie rozumie czym jest wiara"

- to słowa księdza Franciszka Blachnickiego, który wskazywał, że wiara, która jest jedynie sądem intelektualnym i nie ma wpływu na nasze życie nie jest wiarą ewangeliczną.

Urodził się sto lat temu, 24 marca 1921 roku w Rybniku. Jego wizji, spojrzeniu na wiarę i Kościół zaufały tysiące ludzi, nie tylko w Polsce. Również chrześcijanie innych wyznań widzieli w nim mistrza i proroka.

Ale zanim się to stało, zanim ks. Franiszek Blachnicki  stał się autorytetem i duchowym przywódcą, musiał stracić wiarę, doświadczyć życia bez Boga, a następnie wśród dramatycznych doświadczeń II Wojny Światowej osobiście Go spotkać. 

Z postulatorem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego księdzem biskupem Adamem Wodarczykiem zapraszamy do wysłuchania historii o cudzie przemiany, nawróceniu i wierze Ojca Franciszka.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wielki Post z Ojcem Franciszkiem

Wielki Post z Ojcem Franciszkiem  

Trudno wyobrazić sobie Kościół katolicki w Polsce, gdyby 100 lat - temu 24 marca w Rybniku - nie urodził się Franciszek Blachnicki. Ponad półtora miliona oazowiczów, ludzi którzy spotkali się z Ruchem Światło-Zycie, czy Krucjatą Wyzwolenia Człowieka, zawdzięcza jego prekursorskim wizjom i odwadze doświadczenie żywej wiary, wspólnoty i odnowy życia.

Co dziś ma nam do zaoferowania Sługa Boży Franciszek Blachnicki? Jakie podpowiedzi usłyszelibyśmy z jego ust na temat nawrócenia, wiary, modlitwy, służby, ascezy, świadectwa i Kościoła? Jak dziś wzywałby nas do odnowy i nowego życia?

W każdą niedzielę Wielkiego Postu razem z postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Franciszka Blachnickiego biskupem Adamem Wodarczykiem zapraszamy na "Wielki Post z Ojcem Franciszkiem".

Zapraszamy w niedziele o 15.20.