107,6 FM

Przepis na radość

Służba - ojciec Franciszek Blachnicki nie miał wątpliwości, że młodych ludzi formuje do tego, by potrafili dawać siebie. Gotowość do pracy dla innych, to naturalna konsekwencja doświadczenia w swoim życiu spotkania z Chrystusem Sługą.

Biskup Adam Wodarczyk opowiada o swoim doświadczeniu formacji oazowej w czasie której rozeznawało się swoje szczególne dary, którymi będzie można służyć.  -Czasem odkrywało się dary i powołanie, którego zupełnie nikt nie podejrzewał - dodaje biskup Adam.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wielki Post z Ojcem Franciszkiem

Wielki Post z Ojcem Franciszkiem  

Trudno wyobrazić sobie Kościół katolicki w Polsce, gdyby 100 lat - temu 24 marca w Rybniku - nie urodził się Franciszek Blachnicki. Ponad półtora miliona oazowiczów, ludzi którzy spotkali się z Ruchem Światło-Zycie, czy Krucjatą Wyzwolenia Człowieka, zawdzięcza jego prekursorskim wizjom i odwadze doświadczenie żywej wiary, wspólnoty i odnowy życia.

Co dziś ma nam do zaoferowania Sługa Boży Franciszek Blachnicki? Jakie podpowiedzi usłyszelibyśmy z jego ust na temat nawrócenia, wiary, modlitwy, służby, ascezy, świadectwa i Kościoła? Jak dziś wzywałby nas do odnowy i nowego życia?

W każdą niedzielę Wielkiego Postu razem z postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Franciszka Blachnickiego biskupem Adamem Wodarczykiem zapraszamy na "Wielki Post z Ojcem Franciszkiem".

Zapraszamy w niedziele o 15.20.