107,6 FM

Papież: Moja myśl biegnie do sanktuarium płockiego

W czasie niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek mówił o 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku.

Pozdrawiając pielgrzymów uczestniczących w południowej modlitwie, Ojciec Święty przypomniał o 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego i zwrócił uwagę na aktualność orędzia o Bożym miłosierdziu:

Moja myśl biegnie do sanktuarium płockiego w Polsce, gdzie 90 lat temu Pan Jezus objawił się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie o Bożym Miłosierdziu. Za pośrednictwem św. Jana Pawła II przesłanie to dotarło do całego świata, a jest nim nic innego jak Ewangelia Jezusa Chrystusa umarłego i zmartwychwstałego, który obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy przed Nim nasze serca, mówiąc z wiarą: "Jezu, ufam Tobie".

To już drugi raz, jak papież Franciszek w ostatnich dniach wspomina Płock - miejsce pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. 15 lutego podpisał list skierowany do biskupa Piotra Libery, w którym udziela apostolskiego błogosławieństwa diecezji płockiej i uczestnikom uroczystości w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

List papieża Franciszka przeczytasz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama