107,6 FM

25.02.2021 | „BASHOBORA. Człowiek, który wskrzeszał zmarłych"

Podobno Bóg otacza go niezwykłą opieką, a w jego życiu od dziecka dzieją się cuda. Podobno potrafi przywrócić do życia zmarłych. Podobno uzdrawia setki chorych. Kim jest tajemniczy ksiądz o niespotykanych zdolnościach? Czy w obecnych czasach rzeczywiście dzieją się rzeczy wymykające się naszemu rozumowi?

Autora, Marka Kęskrawca pociąga inność. Inne kultury, religie, systemy filozoficzne, inna mentalność. Wnikliwie obserwuje też to, co dzieje się na wyciągniecie ręki - np. polski katolicyzm i jego spotkanie z ruchem charyzmatycznym. Dlaczego zechciał napisać o wyjątkowym księdzu z Ugandy, za którym idą tysiące ludzi?

Reportaż wcieleniowy? Jak powstała książka? Czy nie powinna budzić moralnych zastrzeżeń i jakie doświadczenia ma za sobą autor?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji