107,6 FM

7.03.2021 | Papież w Iraku i akcja "Daj zwierzaka-warchlaka"

Jakie znaczenie ma papieska wizyta w Iraku? O tym w magazynie misyjnym mówią redaktorzy portalu misyjne.pl. Zaglądamy też do Masansy w Zambii, gdzie w ekspresowym tempie udało się zebrać środki na nowe rowery dla katechistów. Zachęcamy do zakupu zwierzaka-warchlaka dla ubogich rodzin z Ugandy.

Papież Frnaciszek odwiedził Irak   Papież Frnaciszek odwiedził Irak
Fot. Roman Koszowski /Gosc Niedzielny
Roman Koszowski /GN

W dniach od 5 do 8 marca odbyła się papieska wizyta apostolska do Iraku. Papież Franciszek odwiedził m. in. Ur - miejsce, skąd do Ziemi Obiecanej wyruszył Abraham. O znaczeniu tej wizyty mówią redaktorzy portalu misyjne.pl, Zofia Kędziora i Hubert Piechocki.

Zbiórka na rowery dla katechistów trwała tylko kilka dni   Zbiórka na rowery dla katechistów trwała tylko kilka dni
Zenon Bonecki - archiwum prywatne

Jak koronawirus wpływa na to, co dzieje się w Afryce? Jak wygląda obecnie duszpasterstwo w Masansie w Zambii? - o tym mówi ks. Zenon Bonecki, który pracuje tam już ponad 11 lat.

Ks. Zenon Bonecki odwiedza chorych   Ks. Zenon Bonecki odwiedza chorych
Zenon Bonecki - archiwum prywatne

Tylko kilka dni wystarczyło, by zebrać prawie 5 tysięcy złotych. Środki te przeznaczone będą na zakup nowych rowerów dla katechistów z Masansy . - Ta zbiórka była dla nas zaskoczeniem - opowiada ks. Zenon Bonecki.

Akcja "Daj zwierzaka-warchlaka" to jeden z projektów Fundacji Kagadi Home   Akcja "Daj zwierzaka-warchlaka" to jeden z projektów Fundacji Kagadi Home
Fundacja Kagadi Home

Dobre wieści płyną też z Fundacji "Kagadi Home". Małgorzata Szolc, założycielka Fundacji, mówi o uroczystej inauguracji, ale też m. in. o projekcie "Daj zwierzaka-warchlaka".

Warchlak dla Ugandyjczyków kosztuje niespełna 60 zł   Warchlak dla Ugandyjczyków kosztuje niespełna 60 zł
Fundacja Kagadi Home

Więcej o działalności Fundacji "Kagadi Home" tutaj: https://kagadihome.eu/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy