107,6 FM

Rybnik. „24 godziny dla Pana” – papieska inicjatywa modlitewna w piątek i sobotę

„On odpuszcza wszystkie Twoje winy” – pod takim hasłem w wielu kościołach w piątek rozpocznie się całodobowa spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu. W archidiecezji katowickiej do akcji przyłączył się m.in. Rybnik.

Akcja „24 godziny dla Pana” to jedna z ważniejszych inicjatyw duszpasterskich papieża Franciszka.  Już na początku swojego pontyfikatu Ojciec Święty zaproponował, aby w piątek i sobotę poprzedzające czwartą niedzielę Wielkiego Postu umożliwić wiernym 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z okazją do spowiedzi świętej.

Rybnicka bazylika św. Antoniego po raz pierwszy włączyła się w papieską inicjatywę, która zachęca do otwarcia największych kościołów nieco dłużej niż na normalne msze święte. - Jak mówi ks. Marek Bernacki, proboszcz bazyliki - chodzi o to by zaprosić wiernych do świątyni:

Od jutra, tj. piątku [12.03.2021] wieczora do soboty wieczora [13.03.2021] będzie trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie też okazja do spowiedzi non stop - mówi ks. Marek Bernacki, proboszcz bazyliki:

Akcja „24 godziny dla Pana” w bazylice św. Antoniego w Rybniku rozpocznie się w piątek [12.03.21] nabożeństwem pokutnym o godz. 18.45 a zakończy mszą św. w sobotę [13 marca] o godz. 18.00. Modlitwę będą animować min. Wspólnota Jezusa Miłosiernego, Neokatechumenat, Diakonia Ruchu Światło Życie, Wspólnota KANA, Domowy Kościół.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama