107,6 FM

21.03.2021 | Bukanga w Tanzanii - Centrum Dobrego Samarytanina

Hiszpania jest poruszona śmiercią 10-letniej „misjonarki”. Teresita Castillo de Diego zmarła w Madrycie po rocznej walce z guzem mózgu. Ale przed śmiercią spełniło się jej marzenie i dostała krzyż misyjny. W magazynie misyjnym przenosimy się też do Tanzanii, do Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga. Siostra Rut Ciesielska opowiada o tym, jak codziennie modli się, żeby jej podopieczni mieli co jeść i w co się ubrać.

Siostra Rut Ciesielska i jej podopieczni   Siostra Rut Ciesielska i jej podopieczni
S. Rut Ciesielska - archiwum prywatne
Mała misjonarka - 10-letnia Teresita z Hiszpanii   Mała misjonarka - 10-letnia Teresita z Hiszpanii
Fot. You Tube

10-letnia dziewczynka z Hiszpanii została najprawdopodobniej najmłodszą misjonarką na świecie. Teresita Castillo de Diego zmarła na początku marca w Madrycie po rocznej walce z guzem mózgu. Ale przed śmiercią - została mianowana na misjonarkę. Jej historię przybliża Zofia Kędziora z portalu misyjne.pl

Obecnie w Bukanga z siostrami mieszka 11-oro dzieci   Obecnie w Bukanga z siostrami mieszka 11-oro dzieci
S. Rut Ciesielska - archiwum prywatne

Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Tanzanii to miejsce, którego współzałożycielem jest ks. Edward Gorczaty, misjonarz arch. katowickiej. Ks. Edward zmarł w grudniu 2019 roku. Wspomina go siostra Rut Ciesielska ze Zgromadzenia Sióstr Dobrych Samarytanek.

Bananowce w Bukanga - w tle ks. Edward Gorczaty   Bananowce w Bukanga - w tle ks. Edward Gorczaty
S. Rut Ciesielska - archiwum prywatne

Jak wygląda życie codzienne w Bukanga w Tanzanii? Dlaczego była potrzeba stworzenia Centrum Dobrego Samarytanina? - opowiada siostra Rut.

Siostra jest mamą dla osieroconych maluchów   Siostra jest mamą dla osieroconych maluchów
S. Rut Ciesielska - archiwum prywatne

Wierzymy, że to co robimy to jest dzieło Boże, a ja jestem tylko narzędziem - mówi siostra Rut. - Ufam, że nasze dzieci będą miały dom pełen miłości - dodaje.

Dzieci w Bukanga znajdują prawdziwy dom   Dzieci w Bukanga znajdują prawdziwy dom
S. Rut Ciesielska - archiwum prywatne
Mali Tanzańczycy pamiętają o swoim Babu (Dziadku), czyli o ks. Edwardzie Gorczatym   Mali Tanzańczycy pamiętają o swoim Babu (Dziadku), czyli o ks. Edwardzie Gorczatym
S. Rut Ciesielska - archiwum prywatne

Jak można wesprzeć Centrum Dobrego Samarytanina? O tym dowiemy się na stronie https://www.hopeformission.org/. Tam też znajdziemy filmy i zdjęcia siostry Rut i jej podopiecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy